Konkurs | Statuetka „Bliscy Nieznajomi” – wyniki

Konkurs na statuetkę Nagrody Publiczności

Studenci Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu – przedmiotem  konkursu było zaprojektowanie statuetki „Nagrody Publiczności” VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI. Jury konkursu do dalszej realizacji wybrało projekty Marty Rzepińskiej i Damiana Reniszyna.

Prace zgłoszone na konkurs przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu można oglądać na foyer Teatru Polskiego w Poznaniu od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00–15.00 do dnia 24 maja 2013 roku.

Ostateczną decyzję dotyczącą wyboru zwycięskiego projektu Jury ogłosi między 24 -28 maja. W Jury zasiadają przedstawiciele Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: dr hab. Karolina Komasa (Dziekan Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych), prof. Wiesław Napierała i Szymon Zwoliński oraz Dyrekcja Teatru Polskiego w Poznaniu: Paweł Szkotak (Dyrektor Naczelny i Artystyczny) i Marcin Kowalski (Wicedyrektor).
Nagroda Publiczności zostanie przyznana w drodze głosowania najlepszemu w opinii widzów spektaklowi prezentowanemu podczas VI Spotkań Teatralnych BLISCY NIEZNAJOMI w Teatrze Polskim w Poznaniu w dniach 24-28 maja 2013. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć spektakle Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Deutsches Theater Berlin, Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.bliscynieznajomi.pl

 

Fot. Marek Zakrzewski

Projekt Damiana Remiszyna - fot. Marek Zakrzewski

Projekt Marty Rzepinskiej - fot. Marek Zakrzewski

———————————

Lista uczestników konkursu:

Celestyna Muszak – RZEŹBA
Damian Reniszyn – RZEŹBA
Paulina Brelińska – EDUKACJA ARTYSTYCZNA
Natalia Tomczak – EDUKACJA ARTYSTYCZNA
Anna Stawska – RZEŹBA
Marta Rzepińska – RZEŹBA
Daria Grajek – EDUKACJA ARTYSTYCZNA
Katarzyna Kurowska
Tomasz Marek – RZEŹBA
Marta Kotecka – RZEŹBA
Magda Lara – MALARSTWO
Veronika Vargova (2 prace) – RZEŹBA
Paweł Baryła – EDUKACJA ARTYSTYCZNA
Karolina Janikowska – EDUKACJA ARTYSTYCZNA
Aleksandra Latanowicz (2 prace) – RZEŹBA