VIII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2014- Nieskończoność

10681868_693759974035560_1828814956_n

RAMUS ARTIS Festival- VIII Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2014- Nieskończoność

Od organizatora: Projekt ten corocznie ściąga do Murowanej Gośliny artystów z różnych zakątków świata. Rzeźbiarze w ciągu kilku dni z kawałka drewna wyczarowują niesamowite rzeźby, które wpisują się w temat pleneru, który każdego roku jest inny. Tym razem artyści będą przygotowywać prace związane z Nieskończonością, temat niezwykle inspirujący i zarazem tajemniczy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu, który odbędzie się 11 września  o godz. 17.00 w Agroturystyce Rozmaitości w Pławnie. W trakcie pleneru będą odbywać się także warsztaty z uczniami szkół z okolicznych gmin. 

A już w od 23 do 25 października efekty prac wykonanych podczas pleneru będzie można podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie podczas  targów turystycznych Tour Salon na Międzynarodowych Targach Poznańskich. 

tekst autor Grażyna Szymała-Wołyńska, Daria Niemier 

Uczestnicy pleneru: 

Marek Czarnecki (Niemcy), Kathrin Hubl (Niemcy), Jacek Jagielski (Polska), Susheila Jamieson (Szkocja), Krzysztof Krzysztof (Polska), Luka Radojevic (Montenegro), Hans Reijnders (Holandia), Waldemar Rudyk (Polska), Dawid Szafrański (Polska), Grażyna Szymała-Wołyńska (Polska).