PO DRZEWACH

 

P O  D R Z E W A C H

Kolegiacki ART/ Hotel Kolegiacki/ Plac Kolegiacki 5/ Poznań/

Wernisaż 06.02.2015 godz. 19:00

Organizator: VIII Pracownia Rzeźby/ WRIDP UAP/ Koordynatorzy: Karolina Leśnik, Kazimierz Raba/ Kurator : Łukasz Gruszczyński

 Czas trwania wystawy: 07.02 – 15.02.2015 /16:00 – 20:00

Strona Projektu PO DRZEWACH

 

PO DRZEWACH zaproszenie

 

Wystawa PO DRZEWACH to projekt interdyscyplinarny, eksperyment badawczy, którego założeniem jest ucieczka poza terytoria wyznaczone dla sztuki oraz przywołanie tradycji tworzenia gabinetów osobliwości, tematycznych parków rozrywki oraz muzeów nauki. Zgromadzone wokół jednego tematu dzieła artystów, eksponaty naukowe, teksty oraz artefakty tworzą zaskakującą narrację, gdzie oryginalność artystyczna i codzienność rywalizują o uwagę, wskazując na liczne sposoby, jakimi otoczenie komunikuje się z nami. Relacje między poszczególnymi obiektami pozwalają na budowanie i odkrywanie nowych kontekstów oraz historii związanych ze światem naszej wiedzy, pamięci i wyobraźni.

 Wystawa PO DRZEWACH prezentuje prace osób związanych z : poznańskim Uniwersytetem Artystycznym, z Instytutem Technologii Drewna w Poznaniu, z Uniwersytetem Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy, z poznańskim Muzeum Archeologicznym, z Nadleśnictwem Konstantynowo oraz firmą Dębowa Polska.

 Karolina Leśnik

Strona Projektu PO DRZEWACH