Nowy numer Zeszytu Rzeźbiarskiego – „Ciało”

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Zeszytu Rzeźbiarskiego, którego wydawcą jest Katedra Rzeźby i Działań Przestrzennych z Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

„Zeszyt” ten powstał w wyniku współpracy z przedstawicielami wyższych uczelni, na których funkcjonują wydziały rzeźby lub instytuty związane z tą dyscypliną: Uniwersytet Śląski. Instytut Sztuk Plastycznych w Cieszynie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Wśród autorów są oczywiście również wykładowcy związani z Naszym Wydziałem: prof. Janusz Bałdyga i mgr Martyna Pająk.

Naszym celem jest utworzenie wspólnego wydawnictwa branżowego, poświęconego wyłącznie zjawiskom funkcjonującym w ramach szeroko rozumianej rzeźby współczesnej. Tym razem prezentujemy zbiór tekstów oraz realizacji powstałych w wyniku refleksji opartych na relacji rzeźby do ciała ludzkiego.

Link do wersji pdf