Wspólny projekt | Konkurs

1463Ruszył nabór na „Wspólny projekt”- konkurs organizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING

Od organizatora:

 

Zapraszamy do przesyłania pomysłów na projekty dotyczące „intymności”. Pojęcie „intymność” pochodzi od łacińskiego słowa „intimus”, czyli „wewnętrzny, najgłębszy” (w przenośni: „najtajniejszy, najskrytszy”). Intymność jednak to nie tylko to, co skrywane wewnątrz nas samych, ale rodzaj dyskretnej relacji ze światem zewnętrznym. W praktyce artystycznej rozumiemy ją jako związek artysty z materią, tworzywem i treścią sztuki. Proponowane projekty mogą więc odnosić się do kontekstu osobistego, globalnego czy wspólnotowego i sytuować zarówno w obszarze, jak i na marginesach sztuki. Oczekujemy propozycji realizowanych zarówno w formie instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych czy filmowych, jak i w klasycznych mediach.

„Wspólny projekt” jest skierowany do artystów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji w ścisłej współpracy z kuratorkami Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundacji Sztuki Polskiej ING. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób występujące jako jeden zespół. Zgłoszenia można wysyłać do 21 marca 2014

Laureat otrzyma możliwość zrealizowania swojego pomysłu przy wsparciu organizatorów konkursu. Budżet przeznaczony na realizację pomysłu wynosi 18 000 zł, w tym 2 000 zł to honorarium autorskie.

 

 

Strona konkursu

Regulamin konkursu